Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів

Date: 28 жовтня 2020 о 09:07

Протягом жовтня 2020 року  колектив закладу долучився до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 «Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» протягом жовтня 2020 року  колектив школи долучився до  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети.

Зважаючи на це, підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати одним з найпотужніших важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.

Головна мета Всеукраїнського місячника привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у  ЗСО№10 пройшли такі заходи:

• Виставка  літератури «Захоплюючий світ природи» - відвідали учні 1-9 класів;
  • Бібліотечні години: «Екологія і закон» -  5-6 класи, 03.10.2020; «Ми-друзі природи» - 1-4 класи, 17.10.2020;
  • Година спілкування «Здорова людина - здорове суспільство»  - 7-8 класи, 05.10.2020;
  • Година спілкування «Попіл Чорнобиля в наших серцях» - 9 клас, 12.10.2020;
  • Екологічна гра-подорож  «Книга вчить, як з природою дружить» - 3 класи, 09.10.2020 .
  • Виставка плакатів і малюнків «Планета в руках у дітей» - 1-4 класи.

Під час місячника шкільних бібліотек в 1-9 класах пройшли уроки  доброти  в рамках  ІІІ Всеукраїнського уроку доброти, який традиційно проводиться в жовтні.  5 жовтня  на  YouTube-каналі учнів 1-3 класів переглянули онлайн-урок «У пошуках Джоя». 5.10.-6.10.2020  учні 1-9 класів розповідали про своїх улюбленців, знайомилися з тваринами, занесеними в Червону книгу.