Давайте миру сіяти зерно!

Date: 3 травня 2018 о 21:05

засідання історичного клубу «Пам᾿ять» з нагоди Дня пам᾽яті та примирення, 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

03.05.2018 р. жовтоводську громаду зібрали учні школи  в міському історичному музеї ім. Ю.Пригожина   на засіданні історичного клубу «Пам᾿ять» з нагоди Дня пам᾽яті  та примирення, 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  -  «Давайте миру сіяти зерно!».

Даний захід відбувся в рамках спільного проекту школи та міського історичного музею ім. Ю. Пригожина (директор Кобзар О.Г.)  «Без минулого немає майбутнього!».

Ведучі Науменко К., Чернявська Є., Попов Є., Поліщук Д., Герасименко Г.  вели всіх присутніх сторінками історії. Учні та вчителі дарували свою творчість: читали поезії, виконували пісні (Кисла М., Москалець Є., Байбарза Д., Романенко А., Слівка М., Тарасенко А., Снігур А., Сафоненко О., Тарасенко Т., Титаренко К., Поліщук Д., Бобренко Є., Кузьмінський І., Кім Д., Єрмолаєва О. І.). Гарною піснею привітав громаду зі святом ветеран війни в Афганістані Вахнюк В.З.

На засіданні історичного клубу «Пам᾿ять» були присутні депутати міської ради Кучер Л.В., Іщенко С.М.,  методист відділу освіти Жовтоводської міської ради Степанян О.Г., представники міської ради ветеранів, Жовтоводського військового комісаріату, бійці АТО, воїни-інтернаціоналісти, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та активісти чорнобильського руху, козацтво.

Під час заходу мешканка міста Бормотова Олена Михайлівна передала історичному музею матеріали про свого батька. Вона розповіла присутнім про нашого героїчного земляка. Манько Михайло Матвійович – лейтенант, командир взводу кінної розвідки 297 сп. 184 Духовщинської стрілецької дивізії. Був представлений до нагороди  «Орден Червона Зірка». Свій бойовий шлях розпочав 25 липня 1941 року. Кілька разів був поранений у боях.   Мужній, винахідливий, з честю виконував свій військовий обовʼязок. Загинув Михайло Матвійович у Східній Пруссії 27 січня 1945 року під час звільнення селища Шефріос.

Памʼять усіх фронтовиків, які пішли у вічність,  учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.