Вірю в майбутнє твоє, Україн

Date: 1 жовтня 2023 о 08:45

Протягом жовтня 2023 року в ліцеї проходили заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Всі заходи сприяли втіленню основних положень «Концепції національно - патріотичного виховання в системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 6 червня 2022 року № 527, а також приверненню уваги до питання патріотичного виховання, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

У співпраці  з колективом Бібліотеки – філії №1 для дітей біблотекарями закладу було проведено наступні заходи:

• історичний мікс « За честь, за волю, за українську долю» - 4 клас;
  • мовна витинанка «Звенить струмочком рідна мова» - 3-А клас;
  • відеоподорож «У  країну писемності» -7 клас;
  •  пізнавальна мандрівка «Віки творилась українська мова»  - 8 клас;
  • книжкові виставки «Україна - моя Батьківщина»,  «Українська держава та її національна символіка»  - 10 клас.

Класні керівники  спільно  з бібліотекарями ліцею провели класні години:  «У моєму серці живе Україна!» (6-8 класи) та усний журнал «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» (10 клас).

До проведення конкурсу малюнків «Разом до перемоги» долучилися учні 1- 10 класів. Разом із керівником гуртка «Юний художник» Гладкі О.  оформлено виставку дитячих малюнків.

У 2 класі пройшов Урок мужності «Герої нашого краю», присвячений мешканцям м. Жовті Води, які дають відсіч російській агресії. Разом із дітьми обговорили цінності, за які борються наші захисники. Згадали героїв якими і є наші земляки, що захищають Україну.

Під час пізнавальної мандрівки «Віки творилась українська мова»  (8-А клас), присвяченої Дню української писемності та мови, учні дізнались цікаві факти про українську мову, відповідали на питання вікторини «Чи знаеш ти українські прислів’я?», переглянули відео «Легенди виникнення української мови». Діти дізнались про походження української писемності, ознайомились із фактами, пов'язаними з державною мовою нашої країни.

Учні 4 класу дізнались багато цікавої інформації про виникнення козацтва, побут, та звичаї запорожців, як наші пращури здобували свободу та незалежність. Висловили вдячність героям сьогодення, які боронять нашу державу від ворогів.

Для учнів 7 класу проведено відеомандрівку «Подорож у країну писемності». Захід приурочено до дня української писемності та мови, яке відзначається 27 жовтня. Школярі дізналися про походження української писемності, формування та становлення сучасної української мови, значення рідної мови в житті кожної людини, познайомилися з цікавими фактами, пов’язаними з державною мовою нашої країни. Підсумком заходу стала думка про те, що кожен українець має вивчати та розвивати нашу мову, бо без мови немає народу, немає країни. Мова - наша святиня і наша зброя проти ворогів.

Вся інформація про проведені заходи у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  висвітлена у соціальній мережі «Фейсбук»

https://www.facebook.com/hashtag/%D0%BB%D1%96%D1%86%D0%B5%D0%B910_%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0 .