Тиждень права

Date: 12 березня 2019 о 19:03, Refreshed 12 березня 2019 о 20:39

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження КМУ від 26 вересня 2018 р. № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», згідно з планом роботи закладу, з нагоди  річниці прийняття Загальної декларації прав людини, з метою  на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту  в закладі в період з 10.12.2018 р. по 14.12.2018 р. пройшов тиждень права.
Протягом  10-14 грудня проведено ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань:
    інформаційний блок «Твої права» (до 70-річчя Загальної декларації прав людини) – 9-10 класи, Берташ Л.П.
    вікторина «Чи знаєш ти права та обов’язки!» - 7-8 класи, Гернец О.Л.
    конкурс малюнку «Чи знаєш ти права та обов’язки» - 1-6 класи.
    конкурс кросвордів «Мої права та обов’язки» - 14.12.2018 р., 8-10 класи, Берташ Л.П., Гернец О.Л.
    книжкова поличка «Закон і ми» - Голуб Є.Д.
    година спілкування з елементами тренінгу «Права свої знай – та про правила й обов’язки свої не забувай» - 13.12.2018 р., 2 клас, класний керівник Беркутова Л.М.
    година спілкування «Твої права та обов’язки» - 10.12.2018 р., 3-Б клас, , класний керівник Левченко М.А.
    конкурсна програма «Мої права і обов’язки» - 11.12.2018 р., 4-А клас, класний керівник Неклеса І.В.
    година спілкування з елементами тренінгу «Знай свої права, дитино!» - 13.12.2018 р., 3-А клас, класний керівник  Полякова Т.О., 4-Б клас, класний керівник Бабенко Т.В.
    година спілкування «Право на життя – найвища цінність людини» - 5 клас, класний керівник Дорошенко Р.П.
    година спілкування  «Права та обов’язки дитини» - 13.12.2018 р., 7 клас, класний керівник Іванченко Т.В.
    година корисних порад «Правова невідкладна допомога» - 12.12.2018 р., 9 клас, класний керівник Досужа Ю.М.
    круглий стіл «Рабство у всіх його виявах» - 11.12.2018 р., 10 клас, класний керівник Богдан Л.Ф.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права надавалася безоплатна правова
допомога  з питань реалізації захисту прав людини. На базі бібліотеки-філії №1 для молоді КЗК «Жовтоводська ЦБС» за участю учнів 9 класу пройшов юридичний  компас «Право людини: знати, розуміти, захищати». На заході йшла мова про права громадян, рівність всіх перед законом та про обов’язки по відношенню до оточуючих людей: членів сім’ї, ровесників, незнайомих людей, про норми правової поведінки. Запрошені на захід фахівці Жовтоводського бюро правової допомоги Литвин А. Ю. та Андрусенко А.Л. особливу увагу приділили булінгу. Всі, кого зацікавила тема заходу, більш детально могли познайомитися з літературою з правознавства та інформаційними матеріалами.
Учні закладу взяли участь у міській конференції «Історичне значення визвольних
 змагань в роки Української революції» (13.12.2018 р., 10 клас, Берташ Л.П., Гернец О.Л.).
Здобувачі освіти взяли активну участь у міському  молодіжному форумі «Місто очима молоді» (9 клас).